KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893234
nr 1589 3234
Henry John Yeend King
(1855-1924), Storbritannien
Oljemålning, ”A Woodland Glade”. Signerad Yeend King. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Kondition: ramskador
Henry John Yeend King, brittisk målare född 1855, död 1924.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 8 januari 2024
kl 20:46:00
8/1 20:44:48
Henry John Yeend King
Läs mer om Henry John Yeend King